Baza wiedzy

Czym jest cykl koniunkturalny? Definicja, fazy, wykres

Cykl koniunkturalny - wykres, fazyZmienna dynamika gospodarki krajowej, związana z trendem spadkowym lub wzrostowym, przekłada się na wahania koniunkturalne. Te zaś, zestawione w sposób chronologiczny, tworzą tak zwany cykl koniunkturalny. Będzie on więc uwzględniał wszelkie zmiany stanu i struktury gospodarki, które przedstawiane są w sposób falowy - przez wzrost koniunktury, po depresję i ponowne ożywienie.

Więcej…

 

Jak reklamy na nas oddziałują? Poznaj chwyty i techniki

Reklamy w telewizjiChwyty i techniki w reklamach docierają do nas każdego dnia - niektórzy je dostrzegają, inni zdają się nie zauważać. Sprawdź, w jaki sposób reklamy oddziałują na swoich odbiorców.

Więcej…

   

Obalamy mity na temat skupu nieruchomości

NieruchomościSkup nieruchomości to - w ocenie wielu pośredników handlu nieruchomościami - temat o którym nie powinno się mówić. Tymczasem takie podejście jest błędne zwłaszcza, że jest ono wymuszone przez szereg mitów, z jakimi może spotkać się przeciętny Kowalski sprzedający dom.

Więcej…

 

Ochrona własności intelektualnej

Własność intelektualnaOchrona własności intelektualnej jest bardzo ważna w biznesie, ponieważ pozwala na zabezpieczenie unikalnych pomysłów, produktów i rozwiązań, które stanowią kluczowy składnik sukcesu firmy. Pomysły i wynalazki stanowią zaliczają się do niego, przez co jest to bezcenne dla każdej firmy i pozwala jej wyróżnić się na tle konkurencji.

Więcej…