Zarządzanie

5 narzędzi Lean Management, które zwiększą wydajność firmy

5 narzędzi Lean ManagementZarządzanie firmą to duże wyzwanie, dlatego warto starać się je usprawnić za pomocą metod, które są proste we wdrożeniu. Dzięki praktycznym rozwiązaniom Lean Management (tzw. Szczupłe Zarządzanie) możemy sprawić, że nasze wyniki produkcyjne czy sprzedażowe będą znacznie lepsze. Wszystko to przy pomocy łatwych i dostosowanych do konkretnych potrzeb narzędzi.

Więcej…

 

Inwestycje w rozwój pracowników - czy to się opłaca?

Inwestycja w pracownikaInwestycje w rozwój pracowników są coraz ważniejszym elementem strategii przedsiębiorstw, ponieważ pozytywnie wpływają one na wyniki i efektywność pracy, motywację i zaangażowanie pracowników oraz jakość usług i produktów. Inwestycje te mogą również przyczynić się do zwiększenia lojalności pracowników i wzrostu atrakcyjności pracodawcy. Jednak wiele firm wciąż zadaje sobie pytanie, czy inwestycje w rozwój pracowników faktycznie się opłacają.

Więcej…

   

Motywacja pracowników - definicja, modele. Motywacja pozytywna i negatywna

Motywowanie pracownikówMotywacja stanowi połączenie kilku procesów - myślowego, psychologicznego oraz fizjologicznego. To mechanizm regulujący zachowanie jednostki dokonującej wyboru. Proces manipulacji w pewnym stopniu decyduje o określonym kierunku koncentracji jednostki, jej działaniu. Wdrażanie i kierowanie motywacji nazywa się motywowaniem.

Więcej…

 

Toksyczni ludzie w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Toksyczny pracownikJeśli pracujesz średnio 40 godzin tygodniowo, prawdopodobnie spędzasz więcej czasu ze swoimi pracownikami, współpracownikami lub menedżerami niż z najbliższymi. Miła osoba w biurze może sprawić, że najgorsza praca stanie się znośna. Podobnie irytujący pracownik lub szef może sprawić, że najlepsze miejsce pracy stanie się całkowicie okropne! Sprawdź, z jakimi typami osobowości masz do czynienia i jak sobie z takimi osobami radzić?

Więcej…