Usługi bankowe

Definicje pieniądza i papieru wartościowego

PieniądzeCzęsto jest tak, iż rzeczy z którymi mamy na co dzień do czynienia, kiedy przychodzi do ich zdefiniowania, nastręczają nam olbrzymich trudności. Podobnie jest z pieniądzem, z którym to praktycznie każdy z nas czy to pod postacią monet czy banknotów, miał kiedyś styczność. Patrząc z szerszej perspektywy - to właśnie na pieniądzu opiera się cały system finansowy gospodarki. Przyjmuje się, iż to właśnie pieniądz papierowy jest pierwszym papierem wartościowym, na który istnieje największy popyt ze strony wszystkich uczestników życia gospodarczego, ponieważ ma największą płynność.

Więcej…

 

Banki i ich rola we współczesnym świecie

BankOdgrywają ważną rolę we współczesnej gospodarce, a ze świadczonych przez banki usług korzysta niemal każdy z nas. jaką rolę odgrywają one w świecie finansów? Oto najważniejsze informacje na temat banków i ich roli w gospodarce.

Więcej…

   

Bankowość w Polsce - powstanie, rozwój, podstawy działania

Bankowość w PolscePowstanie i rozwój bankowości w Polsce datuje się od 1828 roku, gdy został powołany przez ówczesnego Ministra Skarbu Królestwa Polskiego bank centralny - Bank Polski. W 1860 roku została mu odebrana możliwość emisji papierów wartościowych, a sześć lat później został przekształcony w oddział rosyjskiego Banku Państwa.

Więcej…

 

Rodzaje kredytów - krótka charakterystyka

Rodzaje kredytówKredyt to forma pożyczania pieniędzy na określony czas i pod warunkiem ich zwrotu wraz z odsetkami. Jest to obecnie bardzo popularna ale i też ryzykowna forma pozyskiwania dodatkowej gotówki. Przed podjęciem decyzji co do przystąpienia do niego, warto zapoznać się z rodzajami kredytów, po to aby wybrać jak najbardziej dla siebie korzystny.

Więcej…