Biznes / Firma

Popyt i podaż, czyli wolny rynek w praktyce

Popyt i podażWolny rynek w praktyce - jak działa popyt i podaż?

Rynek stanowi miejsce spotkania nabywców ze sprzedającymi, którzy wyrażają chęć wymiany pieniądza na produkt, i odwrotnie. Aby doszło między nimi do zawarcia transakcji, muszą zostać określone pewne reguły wymiany. Należy także uzgodnić satysfakcjonującą obie strony cenę za dany towar.

Więcej…

 

Mikrootoczenie i makrootoczenie przedsiębiorstwa

Otoczenie przedsiębiorstwaPrzedsiębiorstwo jako podmiot gospodarczy funkcjonuje na rynku dzięki elementom wpływającym na jego działalność i determinującym jego aktywność w branży. Pojęcie otoczenia zaś oznacza wszystko to, co znajduje się wokół jednostki, dlatego schematyczny obraz okręgów, pozwala zrozumiale przybliżyć wiedzę, dotyczącą wszystkich obiektów, które oddziałują na możliwości firmy, jej rozwój i utrzymanie na rynku.

Więcej…

   

Własny biznes w Internecie

Biznes w InternecieWłasna firma w Internecie to sposób na zarabianie pieniędzy, gwarantujący pełną niezależność. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak zacząć biznes od zera. Żeby jednak zapewnić swojemu przedsiębiorstwu dobry start, musimy pamiętać o podstawowych elementach. Niezbędne tu są bowiem właściwie zbudowana i prowadzona strona internetowa, zbadanie rynku, opracowanie dobrego planu działań czy pozyskanie funduszy. Oprócz tego warto dbać również o rozsądne gospodarowanie środkami, ponieważ w ten sposób możemy zwiększyć efektywność naszej pracy.

Więcej…

 

Wdrożenie systemu klasy ERP w przedsiębiorstwie - korzyści, zalety

System klasy ERPPrzedsiębiorca szuka optymalnych dróg przyspieszających proces wzrastania jego korporacji na rynku. Jednym z głównych czynników, który procentuje w firmie jest zwiększanie jakości pracy pracowników przedsiębiorstwa. System klasy ERP skutecznie zwiększa efekty działania pracowników, a tym samym sprzyja wzrostowi firmy na rynku.

Więcej…