Czy można zarobić na firmie sprzątającej?

Czy można zarobić na firmie sprzątającej?Wielu młodych przedsiębiorców zastanawiających się nad otworzeniem własnego biznesu rozważa wiele pomysłów. Jednym z nich jest otworzenie własnej firmy świadczącej usługi z zakresu sprzątania. Czy na takiej firmie można zarobić?

W dobie dzisiejszego rynku, firmy świadczące usługi sprzątające mają ręce pełne roboty i nie narzekają na brak zleceń. Otwierając firmę sprzątającą musimy się zastanowić jaka grupa klientów nas interesuje - klienci indywidualni czy biznesowi - czyli firmy.

Jeśli wybierzemy klienta indywidualnego to niestety musimy liczyć się z tym, że zlecenia będą głównie tymi okresowymi - przed świętami czy w okresie typowo sezonowym. Wiąże się to więc z pewnym ryzykiem, gdyż może się zdarzyć, że dochody nie będą stałe. W przypadku świadczenia usług dla klienta biznesowego i firm - będziemy mogli skupić się na większych zleceniach, jak chociażby regularne sprzątanie biur. Jest to o tyle bezpieczniejsze i lepsze, ponieważ będzie naszym stałym źródłem dochodu. Dzisiaj biura zatrudniają głównie firmy zewnętrzne do wykonywania prac porządkowych, a biurowców z dnia na dzień przybywa.

Firma sprzątająca może okazać się nietrafionym pomysłem na biznes w przypadku, gdy wybierzemy złą lokalizację. Otóż usługi sprzątające są popularne, ale jedynie w większych miastach. Bierze się to stąd, że w mniejszych miejscowościach zazwyczaj nie ma biur, dużych korporacji - nie mamy więc klienta. Jeśli klienta nie ma, to my nie zarobimy. Planując swój biznes jakim jest firma sprzątająca musimy również wziąć pod uwagę lokalizację obszar w którym będziemy świadczyć usługi.

Każdy klient oczekuje od nas usług na najwyższym poziomie. Jeśli chcemy zadowolić klienta to właśnie takie usługi musimy mu dać - najlepsze. Tutaj najważniejszym czynnikiem jest odpowiedni obór pracowników, którzy będą wykonywać usługi.

Na usługach porządkowych zarobimy pod warunkiem, że będziemy atrakcyjni. Bycie atrakcyjniejszym od konkurencji oznacza zaproponowanie lepszych cen. Zanim więc stworzymy cennik swoich usług, zorientujmy się w cenach rynkowych i stwórzmy swoje własne w oparciu o ceny konkurencyjnych firm. Jednocześnie należy pamiętać o tym, by dać takie ceny, na których zarobimy - przecież każdy pracuje po to, by zarabiać.

Od tego, czy odniesiemy sukces zależeć będzie również nasze nasze zaangażowanie włożone w marketing. Abyśmy byli widoczni dla klienta należy się rozreklamować Dzisiejsze narzędzia marketingowe są tak rozbudowane i jest ich tak dużo, że z pewnością każdego będzie na to stać. Dajmy na to portal społecznościowy taki jak Facebook, czy też podstawowa strona internetowa nie są dużymi kosztami, a z pewnością bardzo efektownymi.

Jednym słowem - na sprzątaniu można zarobić i jest to bardzo dobry pomysł na swoją działalność. Natomiast czy odniesiemy sukces i rzeczywiście zarobimy - to zależy od nas samych. Cierpliwość, upór, determinacja w dążeniu do celu i własny rozwój - to jest to, czego każdy biznes potrzebuje. Jeśli więc zastanawiasz się nad otworzeniem własnej firmy świadczącej usługi sprzątające - zrób to, ale wcześniej przemyśl wszystkie kroki prowadzące do udanego biznesu

Autor: www.marcusmp.pl.

Komentarze