Kadry

Formy wynagrodzeń, płac. Motywacyjny system wynagrodzeń

Wynagrodzenie a motywacja pracownikaForma płacy określa sposób powiązania płacy z wynikiem pracy. Ma to bardzo istotne znaczenie dla funkcji motywacyjnej zjawiska płacy. Na skutek odpowiedniego doboru formy płac można ukierunkowywać aktywność pracownika na czynniki, od których zostało uzależnione wynagrodzenie w formule jego obliczenia. Może to również wpływać na wywołanie odpowiedniego natężenia motywacji. Forma płacy służy więc po pierwsze motywowaniu pracowników, po drugie zaś realizacji celów, które są istotne z punktu widzenia przedsiębiorstwa.

Więcej…

 

Pracownik przyszłości: mobilny, uniwersalny - cechy i kompetencje

Pracownik przyszłościUmiejętność szybkiej adaptacji do warunków zewnętrznych to podstawowa i niezbędna kompetencja przyszłości. W obliczu globalizacji, dynamicznej gospodarki, pandemii i tego, że nie wiemy, co przyniesie jutro, nasza zdolność szybkiego dopasowania się, będzie sprawą kluczową. A to wiąże się z szybkim uczeniem rzeczy nowych. Szerokim postrzeganiem szans i możliwości oraz efektywniejszą pracą w krótszym czasie.

Więcej…

   

Zakres obowiązków sprzedawcy

Zakres obowiązków sprzedawcyZakres obowiązków sprzedawcy

Ze sprzedawcami, czy ekspedientami mamy do czynienia w praktycznie każdym sklepie czy punkcie handlowym. Sprzedawców spotykamy w sklepie spożywczym, drogerii, aptece, sklepie z ubraniami, obuwiem czy dodatkami.

Więcej…

 

Kadrowa - zakres obowiązków i odpowiedzialność

KadrowaZakres obowiązków i odpowiedzialności kadrowej

W celu wykonania obowiązków wobec pracowników pracodawca najczęściej zatrudnia w tym celu osobę na stanowisku kadrowej. Dzieje się tak zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach, w tych mniejszych obowiązki te z reguły przejmuje księgowa.

Więcej…