Czy dropshipping się opłaca?

DropshippingDropshipping niweluje ryzyko związane z inwestowaniem dużych sum, toteż polecany jest początkującym sprzedawcom. Niski próg wejścia na rynek brzmi zachęcająco i u wielu wzbudza wątpliwości związane z zarobkami. Zobacz, czy dropshipping się opłaca i dowiedz się, co zrobić, by sprzedawać więcej niż konkurencja!

Dropshipping w sklepie internetowym

Sklepy internetowe od lat przyciągają nie tylko konsumentów, ale i przyszłych przedsiębiorców, którzy widzą w nich opłacalne źródło inwestycji. Dropshipping, którego popularyzacja znacząco wpłynęła na rozwój nowych e-sklepów, jest obecnie najchętniej wybieranym modelem logistycznym dla sklepu internetowego. Ale na czym tak naprawdę polega?

Dropshipping przywodzi na myśl:

  • Prowadzenie sklepu internetowego bez magazynu i posiadania obszernych zapasów towaru.
  • Szansę na otworzenie sklepu internetowego bez dużego wkładu finansowego.
  • Zminimalizowanie czasu i personelu potrzebnego do realizacji zamówień.

Niewtajemniczonym może się zdawać, że taka sprzedaż jest niemożliwa. Tymczasem dropshipping zdejmuje ze sprzedawcy znaczącą część obowiązków i pozwala skupić się na reklamie produktów i samym ich sprzedawaniu. Jak to wygląda? Prowadząc sklep w dropshippingu zamawiasz w hurtowni towar (i za niego płacisz) dopiero wtedy, gdy klient zamówi artykuły u Ciebie. Hurtownia pakuje przesyłkę i wysyła ją do klienta w Twoim imieniu. W rezultacie paczka dociera do odbiorcy bezpośrednio z magazynu hurtowni, a Ty możesz zaoszczędzić na wynajmie powierzchni magazynowej i płacach dla pracowników.

Czy dropshipping się opłaca?

Każdy chce zarobić jak najwięcej na prowadzonym biznesie, toteż pytanie o opłacalność dropshippingu i zarobki nie powinno nikogo dziwić. Planując przyszłe zyski już na wstępie warto uświadomić sobie kilka faktów:

  • Łatwe rozpoczęcie dropshippingu sprawia, że osób rozpoczynających działalność jest wiele.
  • Na początku współpracy z hurtownią nie możesz liczyć na niskie ceny towarów, a co za tym idzie wysoki zarobek na każdym z produktów.
  • Inni przedsiębiorcy korzystający wraz z Tobą z tej samej hurtowni będą dysponowali tym samym towarem.
  • Dropshipping w sezonie sprzedażowym może nastręczać trudności związanych z dostępnością poszczególnych artykułów.

Dropshipping, jak każdy inny biznes, nie pozwala czerpać zysków bez wkładu pracy. Jego wadą jest trudność w wyróżnieniu się na rynku, jednak świadomość powyższych kwestii pozwala przygotować solidny plan działania. Opłacalność dropshippingu będzie zależna głównie od reklamy produktów, którymi dysponujesz. Sprawdź, co zrobić, żeby zarobić na dropshippingu!

Jak zarobić na dropshippingu?

Przy założeniu, że wielu sprzedawców (zwłaszcza początkujących) będzie dysponowało bardzo zbliżonymi cenami, warto uświadomić sobie, że klienta można zdobyć także innymi sposobami. Zarabianie na dropshippingu warto rozpocząć od:

  • Stworzenia autorskich opisów produktów i zdjęć, dzięki którym uzyskasz wyższą pozycją w wyszukiwarce Google, a klienci przeglądający oferty nie będą mieli wrażenia, że kolejny raz widzą to samo. Co więcej, przekażesz w ten sposób większą ilość informacji - np. wygląd w środku.
  • Szerokiego reklamowania produktów np. we wpisach na blogu, przez porównania poszczególnych modeli.
  • Korzystania z porównywarek cen i marketplace'ów, które stanowią dodatkowe kanały sprzedaży.
  • Wyróżnienia się spośród innych sprzedawców np. profesjonalną obsługą klienta i szybkim odpowiadaniem na maile, szybszą wysyłką ustaloną z hurtownią, szerokim asortymentem pozyskiwanym z kilku hurtowni, obecnością na forach branżowych, przekazywaniem części zysku na organizację charytatywną itp.

Należy nastawić się, że początkowe zarobki w dropshippingu nie będą duże. Większość doświadczonych osób, że odpowiednią drogą jest sprzedaż dużej ilości towarów z niewielkim zyskiem, bowiem zapewni to hurtowni dużą ilość zamówień, a co za tym idzie - obniżenie ceny produktów w przyszłości. To rabaty, które wypracujesz będą pozwalały Ci zyskiwać większe dochody.

Jak zacząć dropshipping?

Jako że dropshipping jest modelem logistycznym dla sklepu internetowego, na początku warto wybrać oprogramowanie dostosowane do dropshippingu. Kluczowymi aspektami w wyborze będzie: ilość integracji z hurtowniami dropshippingowymi, ilość aktualizacji stanu magazynowego w ciągu doby oraz możliwość sprawnego zmieniania opisów i zdjęć produktów. Ponadto, ogromnie ważną kwestią jest też dostosowanie do urządzeń mobilnych (RWD) oraz szybkość ładowania strony i posiadanie przyjaznych linków.

Po wyborze odpowiedniego systemu, należy wybrać hurtownię w branży, w której chcesz działać, uzgodnić z nią warunki współpracy, a następnie pobrać produkty do swojego sklepu.

Nie sposób wyróżnić branż, w których opłaca się prowadzić dropshipping. Niemalże każdy z dostępnych na rynku produktów może być sprzedawany w tym systemie. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na produkty sezonowe i modne, które rozchodzą się jak świeże bułeczki. Obserwacja sytuacji rynkowej jest więc jednym z lepszych sposobów na posiadanie produktów, których pożądają konsumenci.

Autor: Kinga Tobała, www.sky-shop.pl.

Komentarze