Sprzedaż domu, mieszkania w skupie nieruchomości

Skup nieruchomości - zakup domuSkup nieruchomości oznacza procedurę oferowaną przez firmy zajmujące się wykupem mieszkań i domów od właścicieli chcących w szybki sposób sprzedać swoją własność i uzyskać gotówkę. Podobne rozwiązanie jest wysoce adekwatne w niektórych sytuacjach, jednak ostateczna decyzja powinna być podjęta po uprzedniej gruntownej analizie i rozważeniu mocnych oraz słabych stron tego przedsięwzięcia.

Skup nieruchomości - podstawowe informacje

Oferty skupu nieruchomości dostępne są w internecie, a kontakt z firmą przeprowadzającą podobne transakcje możliwy jest za pośrednictwem strony online, telefonicznie lub osobiście w placówce firmy. Pierwsze spotkanie z przedstawicielem firmy zajmującej się skupem nieruchomości odbywa się zazwyczaj w celu orientacyjnego określenia zainteresowania ofertą - właściciel przedstawia opis swojego mieszkania czy domu, który chce spieniężyć, a pracownik firmy skupującej podejmuje decyzję o zasadności postępowania dalszej transakcji.

Jeśli nieruchomość okazuje się atrakcyjna dla firmy, następuje jej wycena, której kwota musi zostać zaakceptowana przez osobę sprzedającą - warto w tym miejscu zaznaczyć, że wartość nieruchomości określana przez firmę skupującą z pewnością nie przekroczy około 90% procent wartości rynkowej mieszkania. Koniecznie należy brać to pod uwagę podczas podejmowania decyzji o skorzystaniu z omawianej oferty skupu.

Po akceptacji kwoty wyceny przez właściciela, firma skupująca nieruchomości załatwia wszelkie niezbędne formalności, w tym dokumentację wraz z zatrudnieniem odpowiedniej kancelarii notarialnej w celu dopełnienia spraw formalnych. Po podpisaniu umowy i dokonaniu aktu sprzedaży pieniądze za nieruchomość przelewane są na konto sprzedającego i dostępne są dla niego w ciągu kilku dni.

Atuty skupu nieruchomości

Zalety rozwiązania, jakim jest skup nieruchomości wydają się oczywiste - szybkość procedury, jej sprawne i profesjonalne przeprowadzenie i łatwość dostępu do gotówki zachęcają do skorzystania z podobnej alternatywy. Brak konieczności załatwiania zawiłych i czasochłonnych formalności stają się dużym plusem dla osoby, chcącej w szybki i nieskomplikowany sposób spieniężyć nieruchomość - oferta: https://skupnieruchomosci.warszawa.pl/oferta.

Minusy skupu nieruchomości

Warto jednak zaznaczyć, że procedura skupu nieruchomości ma również swoje słabsze strony - niezaprzeczalną wadą tego rozwiązania jest sprzedać mieszkania lub domu po jego zaniżonej wartości. Niejednokrotnie oznacza to utratę kilkunastu tysięcy złotych, które sprzedający mógłby zyskać zbywając nieruchomość w tradycyjny sposób.

Kiedy warto skorzystać ze skupu nieruchomości?

Należy zaznaczyć, że omawiane rozwiązanie stanowi doskonałą alternatywę w kilku przypadkach, zwłaszcza jeśli sprzedającemu nie zależy na zdobyciu pełnej wartości nieruchomości. Jeśli więc osobie sprzedającej nie zależy na zbyciu mieszkania lub domu po jego rynkowej cenie, zasadne wydaje się rozważenie omawianej propozycji.

Z podobnej opcji korzystają osoby wyjeżdżające na stałe za granicę, mające problemy finansowe i potrzebujące szybkiej gotówki na spłatę zobowiązań i kredytów w celu uniknięcia konsekwencji w postaci egzekucji komorniczej. Również osoby chcące sprzedać mieszkanie, a za uzyskaną kwotę kupić inną nieruchomość mogą skorzystać z podobnej oferty. Także mieszkania, które długotrwale pozostają w ofercie sprzedaży, nie ciesząc się zainteresowaniem kupców, mogą okazać się atrakcyjne dla firmy skupującej nieruchomość.

Na zakończenie warto więc zaznaczyć, że decyzja o skorzystaniu z oferty skupu nieruchomości powinna być dokładnie przeanalizowana i nie podejmowana pochopnie. Gruntowne porównanie dostępnych rozwiązań umożliwia bowiem wybór najkorzystniejszej alternatywy, która zapewni optymalny przypływ gotówki. Decydując się na sprzedaż mieszkania firmie wykupującej nieruchomości należy przeprowadzić analizę dostępnych ofert i spośród nich wybrać najlepszą propozycję. Konkurencja w omawianej branży jest obecnie spora, z tego względu osoba chcąca w szybki sposób sprzedać mieszkanie lub dom ma sposobność wyboru spośród mnogości ofert.

Źródło: https://skupnieruchomosci.warszawa.pl/.

Komentarze