Psychologia w biznesie

Spójność - czym jest?

SpójnośćCzym jest spójność? Dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukcesy a inni nie? Dlaczego jedni trwają przy tym, co robią i osiągają świetne efekty a drudzy wręcz przeciwnie - i tak jak szybko czegoś się podejmują, równie szybko to porzucają oraz biorą się za coś innego, co również w niedługim czasie porzucą i tak w kółko?

Więcej…

 

Wizja - podstawa udanego biznesu

Wizja podstawą biznesuWizja jest tym, co daje każdemu człowiekowi niezbędne paliwo do rozpoczęcia działań, które prowadzić go będą do urzeczywistnienia obranego przez niego celu. Bez niej niewiele by osiągnięto. Kiedy wyobraźnia pracuje, wszystko jest możliwe.

Więcej…

   

Perswazja - co to jest? Przykłady i techniki perswazji

PerswazjaZ pewnością nie uwierzysz ale… perswazja poniekąd dotyczy każdego z nas. Każdy ją stosuje na co dzień, ale nie zawsze mamy tego świadomość. Perswazja to nic innego, jak wywieranie określonego wpływu na ludzi: swoimi słowami, zachowaniem, mimiką. To przekonywanie innych do zrobienia tego, czego od niż oczekujemy. Nierzadko perswazja równa się manipulacji, może wykorzystywać różne środki i techniki.

Więcej…

 

Twórczość i rozwój zdolności twórczych

TwórczośćTwórczość - pojęcie przez wiele lat marginalizowane w psychologii, a podjęte na poważnie dopiero w latach 50. XX wieku. Podjęte jednak w sposób dysharmonijny, formułowane całkiem inaczej przez każdy z niezależnych nurtów w psychologii. W ten sposób do dziś definicja i ramy twórczości pozostają niemożliwe do jednoznacznego określenia. Mimo to, wśród całego spektrum materiałów naukowych, wyróżnić można kilka najistotniejszych, najpopularniejszych, najbardziej wyczerpujących.

Więcej…