Psi fryzjer, jako dochodowy pomysł na biznes - podstawowe informacje

Psi fryzjerPies od wieków uważany jest za najlepszego przyjaciela człowieka, a w dzisiejszych czasach ludzie mają coraz większą świadomość potrzeb swych czworonożnych pupili. Jednak nadal wielu osobom wydaje się, że regularne wizyty u psiego fryzjera to przejaw snobizmu czy fanaberii, a nic bardziej mylnego - sierść odpowiada bowiem nie tylko za walory estetyczne, ale również zdrowie, higienę oraz kondycję psa.

Jakie czynności należą do zakresu prac psiego fryzjera? Przede wszystkim strzyżenie czy trymowanie sierści. Jest to bardzo istotne, gdyż jeśli jest ona zaniedbana, może być siedliskiem pcheł. Ponadto, zbyt długa sierść często wiąże się z kołtunami czy alergią skórną egzemy. Nie ulega zatem najmniejszej wątpliwości, że psi fryzjer może mieć ogromny wpływ na samopoczucie oraz komfort pupila.

Kompleksowe usługi atutem psiego fryzjera

Zdarza się, że zagraniczni psi fryzjerzy oferują nawet farbowanie sierści czy perfumy dla czworonogów, jednak aż tak szeroka oferta nie jest niezbędna. Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, które powinien wykonywać wysokiej klasy psi fryzjer, należą między innymi wspomniane wcześniej strzyżenie i trymowanie, a także kąpanie psa, czyszczenie jego uszu, czesanie czy obcinanie pazurów. Bogata oferta może przyciągnąć tych potencjalnych klientów, którzy chcą kompleksowo zadbać o wygląd oraz zdrowie swojego pupila.

Rzecz jasna, niezwykle istotną kwestią jest odpowiednia wiedza na temat psów - każda rasa jest inna i wymaga od psiego fryzjera różnych zabiegów. Na całe szczęście, istnieją specjalne kursy dla przyszłych groomerów, bo właśnie tak nazywana jest osoba wykonująca ten zawód. Biorąc pod uwagę fakt, że ów szkolenia są dość drogie, na początku działalności warto samemu podejmować się czynności związanych z pielęgnacją psów. Choć, co nie ulega wątpliwości, takie kąpanie psa to często konieczność skorzystania z pomocy drugiej osoby.

Lokalizacja salonu, a sukces biznesu

Podobnie jak w przypadku wielu innych branż charakterystycznych dla sektora usług, sukces psiego fryzjera będzie zależny od doboru odpowiedniej lokalizacji. Wydaje się, że optymalnym rozwiązaniem jest umiejscowienie działalności w pobliżu domków jednorodzinnych oraz przychodni weterynaryjnych. Rodziny mieszkające w tego typu domkach często posiadają psy, natomiast przychodnia weterynaryjna może okazać się perspektywą efektywnej współpracy. Wystarczy, że lekarz poleci klientom dany salon, natomiast właściciel salonu - konkretnego lekarza.

Groomer to dość nowoczesny zawód, który największą liczbę zwolenników odnajdzie w dużych miejscowościach. Ludzie zamieszkujący wieś w mniejszym stopniu dbają o walory estetyczne psów, tym bardziej, że psi fryzjer kojarzy się na wsi ze snobizmem i fanaberiami właścicieli.

Wyposażenie groomera z najwyższej półki

Warto zdawać sobie sprawę, że psy wymagają kompleksowej troski o ich wygląd i zdrowie, dlatego zaleca się zainwestować w wysokiej klasy sprzęt oraz akcesoria. Co powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu takiego salonu? Przede wszystkim maszynki do strzyżenia, nożyczki, stoły do strzyżenia, suszarki czy grzebienie, ale także wszelkie kosmetyki i środki czystości, wśród których można wyróżnić choćby szampony.

Należy pamiętać o poczekalni dla właścicieli czworonogów oraz, przy odpowiedniej skali przedsięwzięcia, o recepcji wyposażonej w komputer. Duża liczba klientów często determinuje potrzebę prowadzenia dokumentacji, a także zapisów - w takiej sytuacji niewątpliwie przydadzą się dodatkowi pracownicy salonu.

Źródło: www.nowy-biznes.com.

Komentarze