Szeroko pojęta medycyna estetyczna odnajduje coraz większą liczbę zwolenników, a korzystanie z oferowanych przez nią perspektyw ma na celu zagwarantowanie sobie wymarzonego wyglądu. Standardowy gabinet medycyny estetycznej zazwyczaj oferuje między innymi usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej czy cellulitu, wypełnianie zmarszczek, chirurgiczną korektę nosa lub ust, a także wiele innych zabiegów związanych z ludzkim ciałem.
Warto mieć świadomość, że większość z tych zabiegów wcale nie należy do najtańszych, co znacząco wpływa na dochody generowane przez własny gabinet. Tym bardziej, że wiele osób taki wydatek po prostu uszczęśliwia i nie szczędzą oni pieniędzy na gwarantowanie sobie satysfakcji z własnego wizerunku.
Wymogi wobec potencjalnego właściciela gabinetu
Należy zdawać sobie sprawę, że kluczową kwestią może okazać się zaznajomienie się z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 17.02.2004 r. w sprawie wymagań sanitarnych dotyczących nie tylko tego typu placówek, ale również salonów fryzjerskich, kosmetycznych czy tatuażu. Co prawda, ów rozporządzenie dziś już nie obowiązuje, jednak kontrole ze strony instytucji Sanepidu często wiążą się ze wspomnianymi w nim wymaganiami. Dzięki znajomości tych przepisów, przyszły właściciel gabinetu medycyny estetycznej może poznać standardy, które są istotne również dziś. Następnie należy zarejestrować nową firmę w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, a można to zrobić nie tylko w Urzędzie Gminy, ale również za pośrednictwem internetu.
Lokal i wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej
Niezwykle istotne jest odnalezienie odpowiedniego lokalu o satysfakcjonującej powierzchni. Rzecz jasna, powierzchnia pomieszczeń jest zależna przede wszystkim od potrzeb i oczekiwań właściciela swojego biznesu, bowiem to on decyduje o skali przedsięwzięcia. Do takowych pomieszczeń można zaliczyć między innymi jedno, w którym będą odbywać się zabiegi, drugie dla personelu, szatnię oraz poczekalnią, miejsce do magazynowania środków czystości i osobne do składowania odpadów, a także kilka innych pomieszczeń.
Należy pamiętać, że jednym z najistotniejszych wymogów dotyczących gabinetu medycyny estetycznej jest ulokowanie w pomieszczeniu dedykowanym zabiegom umywalki, w którym można korzystać zarówno z ciepłej, jak i zimnej wody. Ponadto, konieczny jest specjalistyczny sprzęt, odpowiednie preparaty, urządzenia czy kosmetyki. Niezbędna może okazać się osoba odpowiedzialna za nieustanną dokumentację medyczną oraz przeznaczone do tego pomieszczenie.
Wykwalifikowany personel fundamentem udanego biznesu
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w przypadku ingerencji w ludzkie ciało najważniejsza jest jakość świadczonych usług. Konieczna jest obecność doktora medycyny estetycznej lub doktora nauk medycznych i dermatologii - tacy specjaliści będą w stanie dokładnie poznać ludzkie potrzeby i optymalnie zaplanować dany zabieg. Oczywiście, jeśli sam właściciel posiada właściwe wykształcenie, gabinet może być promowany jego personaliami. Zatrudnienie nieodpowiednich osób może wiązać się w przyszłości nawet z procesem sądowym, gdy niezadowolona klientka podważy jakość świadczonych przez gabinet usług. Warto zatem drobiazgowo przeanalizować kwalifikacje, dorobek oraz doświadczenie przyszłych pracowników, bowiem w tego typu placówce to właśnie jakość jest zdecydowanie najważniejsza.
Źródło: www.nowy-biznes.com.
Komentarze