Otwierasz dyskotekę? O czym musisz pamiętać?

DyskotekaDyskoteka to świetny pomysł na dobrze prosperujący biznes. Jednak istnieje wiele czynników, od których zależy powodzenie tego przedsięwzięcia.

Co zrobić, aby ludzie chcieli do lokalu przychodzić? Jak nie dać się konkurencji? O czym pamiętać podczas imprez?

Odpowiedni lokal i miejscówka

Jednym z kluczowych czynników powodzenia dyskoteki jest jej lokalizacja. Jak wiadomo wszystkie najlepsze kluby zlokalizowane są w centrach miast lub miejscach nieco oddalonych, ale ze świetną komunikacją. Jeśli więc masz do wyboru lokale w ścisłym centrum albo znacznie od niego oddalone – wybieraj z tych pierwszych. Goście Twojego lokalu prędzej wybiorą klub, z którego do domu zawiezie ich autobus nocny, aniżeli taksówka, a jeśli taksówka to taka, którą łatwo złapią. Ludzie są wygodni.

Oprócz lokalizacji, ważnym czynnikiem jest powierzchnia lokalu. Jeśli zależy Ci na dyskotece z prawdziwego zdarzenia, musisz zapewnić w niej miejsce na parkiet z prawdziwego zdarzenia. Duży, który pomieści nie kilka, a co najmniej kilkanaście, a najlepiej kilkadziesiąt, kilkaset osób. Ludzie chcą tańczyć, lubią to i chcą to robić w komfortowych warunkach. Jeśli będą chcieli napić się piwa i porozmawiać - wybiorą pub, a nie głośna dyskotekę.

Wyposażenie lokalu i zezwolenia

Na prowadzenie dyskoteki musisz mieć zgodę. Oprócz tego, potrzebujesz również koncesji na alkohol - na tę czeka się różnie - od kilku tygodniu, do nawet kilku miesięcy. Nie ma więc sensu otwierać lokalu, jeśli będziesz mógł w nim sprzedawać na razie wyłącznie napoje bezalkoholowe. W mieście szybko rozejdą się wieści, że w Twoim lokalu alkoholu nie uświadczysz. I będą się długo za Tobą ciągnąć.

Zezwolenie na prowadzenie dyskoteki oraz koncesje to nie wszystko. Lokal musisz również wyposażyć. Mowa tutaj zarówno o stolikach i lożach dla gości, jak i wyposażeniu baru. Twoja dyskoteka potrzebuje również efektywnego oświetlenia i nagłośnienia - efektów świetlnych i głośników o dużej mocy. Niezwykle istotne jest też wyposażenie dla DJ-a - konsole, kontrolery dźwięku, sterowniki do efektów, odpowiedni kokpit, który umożliwi mu pracę.

Ludzie

Żadna dyskoteka, nawet w najlepszej lokalizacji i świetnie wyposażona nie będzie dobrze prosperować, jeśli ludzie w niej będą nieuprzejmi. Dlatego postaraj się o personel, który będzie profesjonalnie wykonywał swoją pracę, niezależnie od tego, jakie stanowisko obejmuje. Od ochroniarzy, przez barmanów, DJ-a, a przez siebie samego. Pamiętaj, że ludzie są tu, żeby dobrze się bawić, a nie wdawać w awantury z obsługą czy właścicielem.

Dobra muzyka i dobre menu

W przypadku otwierania dyskoteki, zezwolenie na sprzedaż alkoholu to nie wszystko. Będziesz potrzebował jeszcze zezwolenia na publiczne odtwarzanie muzyki. Zadbaj o to, gdyż w razie kontroli, konsekwencje poniesie zarówno DJ, jak i Ty.

Postaraj się też, aby menu, które proponujesz było inne, niż u konkurencji. Nie wystarczą jednak fantazyjne nazwy drinków - liczy się również osoba, która będzie je przyrządzać. Znajdź barmana, który nie tylko przygotuje świetne kompozycje smakowe, ale będzie również rozumiał ludzi.

Źródło: www.ledprofi.pl.