Postęp technologiczny w XXI wieku

Postęp technologiczny w XXI wiekuMoja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Ale to daje nam nowe możliwości robienia czegoś fajnego, spędzania czasu na tym co się lubi. Wystarczy spojrzeć jaką popularnością cieszą się serwisy społecznościowe, aukcyjne lub nawet randkowe. Wszystkie potrzebne nam informacje w jednym miejscu.

Czego można chcieć więcej?

W naszych czasach liczy się dostęp do wszystkiego, a to oferuje nam właśnie internet. Chcesz zamówić zestaw obiadów dietetycznych z dostawą gratis? Wpisujesz odpowiednie frazy do wyszukiwarki, a ta zaprowadzi Cię prosto do strony na której możesz te obiady zamówić. Informatyka i rozwijanie się sieci jest również pomocna dla firm, oraz ludzi pracujących, na przykład, w szeroko pojętej reklamie.

Większość dużych i średnich firm decyduje się na właśnie taki sposób rozpowszechniania swojej marki wśród przyszłych konsumentów. Znani wokaliści udostępniają swoje single, a nawet całe albumy na serwisach do tego przeznaczonych, żeby ich fani mieli do tego dostęp.

Zawsze uważałem że wszystko jest dla człowieka, oczywiście jeśli korzysta się z tego z głową. Niestety technologia wytwarza też świadome zagrożenie. Każda osoba rejestrująca się na portalach społecznościowych, przekazuje tym samym jakieś informacje o sobie. Nikt tak naprawdę nie jest anonimowy w internecie i wystarczy chwila żeby ktoś włamał się na nasze konta i namieszał w życiu osobistym, lub ukradł nasze pieniądze z konta bankowego. Dlatego potrzebujemy wyobraźni i świadomości tego że nie wszyscy chcą dla nas dobrze, a my możemy być kolejnym celem hackera-złodzieja.

Więc czy technologia i jej rozwój jest dobry dla społeczeństwa? Ja osobiście myślę że tak, choćby ze względu na to jak ułatwia wielu osobą pracę, informację które mamy dostępne dzięki internetowi, hobby związane z różnymi gadżetami a także to, jak niektóre ułatwiają nam życie. Co prawda jest związane z nimi wiele zagrożeń. Nie tyczy się tego tylko internetu, ale także broni wojskowej, technologi szpiegowskich i wielu innych. Lecz od czasu pojawienia się komputerów, nastąpił szybki postęp w każdej dziedzinie technologicznej którego nie zatrzymamy. A na powyższe pytanie musisz czytelniku odpowiedzieć sobie sam ponieważ każdy uzna inaczej.

Komentarze