Pomysł na mały biznes przynoszący stały dochód

Pomysł na mały biznesMasz niewielkie środki, które możesz zainwestować w nieruchomość? Jest kilka pomysłów, które łatwo przynoszą zysk...

Zakup nieruchomości pod wynajem

Jedną z opcji jest zakup mieszkania. To jeden z najprostszych sposobów na szybki zwrot inwestycji. Ceny najmu w Polsce są tak wysokie, że włożony kapitał zwraca się nawet po 12-15 latach.

Pamiętaj jednak, że coraz częściej mówi się o rewolucji w mieszkalnictwie. Jeśli rzeczywiście powstaną tanie, spółdzielcze mieszkania, najem stanie się znacznie mniej atrakcyjny, a co za tym idzie – tańszy. Może bardziej opłaci się zakup hali produkcyjnej? To pomysł wymagający większych środków. Chociaż hala produkcyjna przynosi duże zyski, wymaga ubezpieczenia i dostosowania do standardów BHP. Musisz też choćby minimalnie znać się na produkcji. Inaczej trudno będzie ci dogadywać szczegóły z potencjalnymi klientami. Wynajem długoterminowy obarczony jest większym ryzykiem dewastacji. Po zakończeniu umowy najpewniej będziesz musiał co najmniej odświeżyć wynajmowaną powierzchnię. Pamiętaj, że odmalowanie nie jest pokrywane z kaucji! Ta jest złożona na poczet zniszczeń i ewentualnych zaległości z opłatami.

Wynajem sal szkoleniowych

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku szkoleniowego wzrasta zapotrzebowanie na sale konferencyjne. To szansa na stały dochód dla osób, które posiadają lub chcą zainwestować w spore pomieszczenia, w których zmieści się od 20 do 50 osób. Taka sala nie musi być dostosowana do rygorystycznych przepisów BHP obowiązujących na halach produkcyjnych. Jednak warto, żeby spełniała podstawowe wymagania takie, jak klimatyzacja, wygodne krzesła, duża ustawność (klient może mieć różne pomysły na przeprowadzenie szkolenia), łatwy dostęp do sprzętu, stałe połączenie z Internetem za pomocą sieci WiFi. Lepiej, żeby znajdowała się w dużym mieście, bo to zwiększa szansę na pozyskanie klienta. Poza miastem wynajmem takich przestrzeni zajmują się raczej hotele, które w ofercie mają również nocleg i wyżywienie. Pomyśl też, w czym mógłbyś zyskać przewagę. Darmowy catering, bliskość centrum, a może kącik dla dziecka?

Zapotrzebowanie

Jeśli interesuje Cię pomysł wynajmowania sali konferencyjnej zobacz, co robi konkurencja. Warto przeglądać prasę branżową, ogłoszenia i portale tematyczne. Strona, na którą koniecznie musisz zajrzeć to dagocentrum.pl, gdzie znajdziesz bogatą ofertę sal konferencyjnych, wynajmu na godziny oraz biur wirtualnych. Być może zainspirujesz się jednym z pomysłów i zaczniesz działać? Na pewno jest to jeden z portali, które trzeba przejrzeć, jeśli poważnie myśli się o tego typu biznesie. Analiza potrzeb i możliwości jest podstawą każdego dobrego biznesplanu. Przemyślana oferta ma duże szanse zaistnieć na napiętym rynku. Pamiętaj, że inwestycji nie musisz kupować tylko ze środków własnych. Kredyty, dotacje, dofinansowania, kooperacje, inwestorzy - jest wiele zewnętrznych źródeł finansowania, które pomogą Ci rozwinąć skrzydła na starcie. Powodzenia! Pamiętaj, że najwięksi zaczynali od niewielkich inicjatyw.

Ocena: 5.0

Komentarze