Na czym polegają lokaty jednodniowe?

Lokaty jednodnioweByć może niektórzy z nas słyszeli o takich lokatach jak lokaty jednodniowe. Dziś postaramy się przybliżyć je jeszcze dokładniej, omówimy sobie także ich zalety i korzyści. Na początek jednak zajmiemy się samym pojęciem lokaty jednodniowej, a także opisem jej działania.

Pojęcie lokaty jednodniowej - czym jest i jak działa?

Z pewnością nie trudno się domyślić na czym taka lokata polega. Jak sama nazwa wskazuje trwa ona zaledwie jeden dzień, a dokładniej mówiąc 24 godziny.

Coraz więcej banków prześciga się w tworzeniu ofert lokat jednodniowych, ponieważ jak się okazuje są one niezwykle korzystne i coraz bardziej popularne wśród wielu klientów.

Co więcej mechanizm działania takiej lokaty jest naprawdę bardzo prosty, wręcz banalny. Lokata jednodniowa otwierana jest na jeden dzień i z reguły odnawia się ona dnia następnego. Odsetki naliczane są codzienne, co 24 godziny i doliczane do kwoty lokaty jednodniowej, zobacz też - lokaty nocne.

Korzyści wynikające z założenia lokaty jednodniowej

Korzyści z pewnością jest sporo. Jedną z istotnych zalet posiadania takiej lokaty jednodniowej jest to, że są to tak zwane lokaty bez podatku Belki. Co to oznacza? Otóż zgodnie z prawem podatkowym od zysku z takiej lokaty nie trzeba płacić podatku. W prawie podatkowym możemy znaleźć informację o tym, iż w przypadku dopisywania do lokaty bankowej odsetek, które nie przekraczają kwoty 2,49 zł nie jest pobierany podatek w wysokości 19% od zysków kapitałowych. Tak więc w przypadku założenia lokaty bankowej jesteśmy wolni od podatku co jest legalne i respektowane przez prawo.

Kolejną zaletą z pewnością jest oprocentowanie, które na lokatach jednodniowych może sięgać nawet do 5% w zależności od wysokości wpłaty. Lokując na lokacie bankowej jednodniowej sporą ilość pieniędzy możemy cieszyć się naprawdę wysokimi odsetkami. Minimalna kwota jaką musimy wpłacić na lokatę jednodniową to w większości banków około 1000zł, jednakże pamiętajmy o tym, że warunki i cechy zakładania i posiadania lokat jednodniowych cały czas mogą ulegać mniejszym bądź większym zmianom.

Z pewnością warto także wspomnieć o tym, iż lokata ta prowadzona jest przez wiele banków, tak więc każdy z nas może mieć do niej łatwy i prosty dostęp. Lokatę jednodniową możemy także w każdej chwili zerwać bez utarty odsetek, nie musimy się też martwić ewentualnymi kosztami dodatkowymi.

Źródło: e-lokatybankowe.pl

Ocena: 5.0

Komentarze