Kiedy lepiej współpracować z firmą sprzątającą niż zatrudniać sprzątaczkę?

Firma sprzątającaW Polsce coraz bardziej popularny jest trend, zgodnie z którym na etat nie zatrudnia się już sprzątaczki, ale na jej miejsce podejmuje się współpracę z profesjonalną firmą sprzątającą.

To moda, która przyszła do nas z Zachodu, ale okazuje się, że to nie tylko chwilowe zachcianki właścicieli firm, ale rzeczywista korzyść. Sprawdź, dlaczego firmy sprzątające sprawdzają się w biurach lepiej i czy rzeczywiście w każdej sytuacji należy korzystać właśnie z ich usług.

Kiedy liczą się pieniądze

Porządek jest niejako wizytówką firmy. Weźmy pod uwagę, że to nie tylko miejsce, w jakim pracuje zatrudniony personel, ale też przestrzeń, w której spotykamy się z kontrahentami biznesowymi czy potencjalnymi klientami. Zachowanie czystości jest priorytetem, jeśli pod uwagę weźmiemy nie tylko estetykę wnętrza, ale też bezpieczeństwo i higienę biurowego miejsca pod względem przebywających w nim pracowników.

Kiedy wiemy już, że czystość w firmie jest koniecznością, warto zastanowić się teraz nad minimalizacją kosztów, jakie z tego tytułu trzeba ponosić. Okazuje się, że o wiele korzystniejszą opcją jest współpraca z firmą sprzątającą. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Płacimy dokładnie za te czynności sprzątające, które zostały wykonane. Sprzątaczka zatrudniona na etat pobiera miesięczną pensję bez względu na to, jakie prace zrealizuje. Wiadomo przecież, że niecodziennie musi myć okna czy prać wykładziny. Zdarza się więc, że jej jedynym zajęciem jest podlanie kwiatów.

Do tego dochodzą jeszcze kwestie rozliczeniowe. Za pracownika zatrudnionego na etat należy odprowadzać należne podatki, a fakturę za współpracę z firmą sprzątającą wrzucimy w koszty prowadzenia firmy, co finalnie będzie kolejną finansową korzyścią przedsiębiorcy.

Kiedy liczy się profesjonalizm

Walory finansowe to nie jedyny atut, dla jakiego wolimy współpracować z firmą sprzątającą. Doceniamy też profesjonalizm osób, które usługi porządkowe wykonują. Podpisanie umowy z ekipą sprzątającą gwarantuje nie tylko wykonywanie czynności sprzątających zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny, ale również wykorzystanie najlepszej jakości dedykowanych preparatów. Co więcej, przedsiębiorca nie musi martwić się o zapewnienie maszyn sprzątających, sprzętu ani środków czystościowych, bo firma sprzątająca takie posiada, a fachowcy doskonale wiedzą, jak z nich korzystać.

Warto wziąć też pod uwagę, że to pracownicy firmy sprzątającej posiadają świadectwa odbytych szkoleń oraz uprawnienia do realizacji trudnych czynności porządkowych. Nie każda sprzątaczka zatrudniana na etat jest uprawniona do wykonywania prac na wysokościach, a takie pozwolenie jest wymagane na przykład w celu mycia okien.

Podsumowanie

Bez względu na to, jak duży jest zakres koniecznych do przeprowadzenia prac porządkowych czy częstotliwość ich wykonywania, współpraca z firmą sprzątającą wydaje się o wiele korzystniejszą opcją aniżeli zatrudnienie sprzątaczki na etat. Nowoczesne przedsiębiorstwa już dawno doszły do takiego wniosku, dlatego mogą cieszyć się należytą czystością przestrzeni biurowych, a to wszystko przy zapewnieniu sobie optymalnych warunków współpracy ze specjalistami.

Autor: www.hojoclean.pl.

Komentarze