Jakie są rodzaje usług taksówkarskich?

Jakie są rodzaje usług taksówkarskich?Według polskiego prawa, taksówka jest środkiem transportu miejskiego, której cechą charakterystyczną jest możliwość czasowego wynajęcia wraz z kierowcą. W odróżnieniu od innych pojazdów komunikacji, ta nie ma wyznaczonej trasy a usługa wykonywana jest "na życzenie".

Taksówką może być pojazd dopuszczony do ruchu drogowego, przeznaczony dla nie więcej aniżeli 9 pasażerów wraz z kierowcą.

Okazuje się, że taksówki w Polsce wcale nie są takie drogie i patrząc na ofertę korporacji z innych krajów Unii Europejskiej możemy śmiało stwierdzić, że taxi w poszczególnych miastach naszego kraju są wręcz tanie. Pewnie dlatego w ostatnich 10 latach popularność tego rodzaju środka podróżowania wzrosła aż o 30% - dzisiaj, każdego roku z taksówek korzysta nawet 400 000 osób, w tym 11% obcokrajowców.

Co ciekawe, coraz częściej usługi taksówkarskie wykorzystywane są w celach służbowych - to dlatego na ulicach polskich miast auta z charakterystycznymi "kogutami" zauważyć można przede wszystkim w dni powszednie, w godzinach roboczych. Zdecydowanie rzadziej pojawiają się w godzinach wieczornych, nocnych oraz w weekendy chociaż oczywiście wiele zależy od okoliczności - na przykład w święta zapotrzebowanie na usługi tego typu kilkakrotnie wzrasta, bez względu na porę dnia.

Chociaż podstawową usługą taksówkarską jest przewóz pasażerów z wytyczonego miejsca A do wskazanego miejsca B, zgodnie z życzeniem klienta to wraz z rosnącą konkurencją wiele korporacji zaczęło rozszerzać swoją ofertę. Tym samym, dzisiaj zamawiając taksówkę możemy liczyć na zrealizowanie każdej usługi, jaka możliwa jest przy wykorzystaniu kierowcy i samochodu.

Jak możemy przeczytać na oficjalnych stronach internetowych co najmniej kilku korporacji działających na terenie Warszawy, dzięki taksówkarzowi możemy zamówić na przykład realizację określonych zakupów z dowozem do domu. To idealna opcja dla tych, którzy nie mają możliwości wyjścia z domu, między innymi osób schorowanych czy starszych.

Ale to nie jedyna dodatkowa usługa. Okazuje się, że taksówkarz na nasze życzenie będzie pełnił też rolę kuriera - odbierze od nas przesyłkę i dostarczy ją do wskazanego odbiorcy, wykona też usługę bagażową w razie potrzeby; w taksówkach można też przewozić zwierzęta. Taksówkarz będzie też pełnił rolę szofera i na życzenie odwiezie nasze dziecko do szkoły i przywiezie do domu z tejże placówki.

Tak naprawdę, coraz więcej korporacji deklaruje, iż wykona dla klienta nawet najbardziej niekonwencjonalną usługę. Standardem jest już wypożyczanie aut z kierowcą na dłuższy okres czasu, podpisywanie stałych usług taksówkarskich (najczęściej w celach podróży służbowych), obsługa transportowa w czasie różnego rodzaju eventów czy imprez okolicznościowych.

Taksówkarze zgadzają się nie tylko na podróże po określonym mieście czy rejonie z obowiązującą taryfą taksówkarską. Można ustalić indywidualne warunki przewozu a tym samym taksówką wyruszyć na drugi koniec Polski.

Na życzenie korporacja taksówkarska zrealizuje dla nas usługę przeprowadzkową a w razie potrzeby kierowca przyjedzie pod wskazany adres z drugim pracownikiem do pomocy. Co ciekawe, praca w duetach taksówkarskich jest coraz bardziej popularna. Część korporacji oferuje usługi odprowadzania aut prywatnych.

O co dokładnie chodzi? Dzisiaj bez problemu można pojechać własnych autem na zakrapianą alkoholem imprezę i nie trzeba być w czasie jej trwania abstynentem. Można pić do woli alkohol a następnie wrócić do domu swoim samochodem, oczywiście na miejscu pasażera. Zamawiając usługę odprowadzenia auta, pod wskazany adres przyjedzie po nas dwóch kierowców. Jeden z nich będzie prowadził nasze auto, drugi będzie jechał za nim, by po podróży zabrać taksówkarza i wyruszyć w celu realizacji kolejnego kursu. Na tego rodzaju kurs czeka się dokładnie tyle samo, co na ten standardowy. Co więcej, korporacje bardzo często nie pobierają opłaty za dojazd kierowców do klienta pod wskazany adres.

Autor: www.nightdrivers.pl.

Komentarze