Jak dobrze przygotować się do sprzedaży samochodu?

Sprzedaż samochoduWielu osobom sprzedaż samochodu wydaje się trudna i skomplikowana. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy poznać podstawowe techniki sprzedaży, jakich musimy się trzymać, by nie paść ofiarą oszustwa.

Moment sprzedaży

Chwila, w której zdecydujemy o sprzedaży auta czeka każdego. Może się zestarzeć, zepsuć, znudzić. Lista powodów jest długa, ale wyjście z takiej sytuacji tylko jedno. Samochód musi trafić do sprzedaży. Albo komis, albo nabywca znaleziony przez nas. Pierwsza metoda jest szybsza, jednak ma pewien haczyk. Handlarz musi mieć coś z komisu dla siebie, dlatego ceny nie zawsze mogą nam się spodobać. Samodzielna sprzedaż to z kolei różnorodni klienci, do których marudzenia musimy się albo przyzwyczaić, albo znaleźć inną metodę. To prawda, że w ten sposób możemy zarobić więcej. Jak jednak zabrać się do sprzedaży, by nikt nie osądzał nas o nieszczerą sprzedaż i zatuszowane wady samochodu, zarabiając przy tym całkiem niezłą sumę pieniędzy?

Krok pierwszy...

Czyli oszacowanie wartości naszego samochodu. Na samym początku najlepiej zajrzeć jest do internetu. To tam jest właśnie najwięcej ofert tego typu. Na podstawie cen innych osób możemy oszacować, ile mniej więcej możemy żądać za nasz pojazd. Niektórzy auto wyceniają na podstawie polisy, ubezpieczenia czy stanu zewnętrznego auta. Przy sprzedaży warto pozostać otwartym na negocjacje. Dzięki temu zwiększamy szanse na sprzedaż, ponieważ nasz potencjalny kupiec będzie nastawiony na obniżenie ceny. Ostatecznie możemy doprowadzić do sytuacji, w której obie strony pójdą na kompromis. Cena zostanie obniżona, ale o tyle, ile zażądamy.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Możemy przygotować auto samotnie, albo... skorzystać z takiej usługi. Proponuje je np. firma Ultimate Cars. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu samochodu do sprzedaży, firma pomaga zwiększyć nam jego atrakcyjność. Odświeżone zostaną wnętrza, tapicerka wyprana, a wszelkie elementy plastikowe i drewniane - wyczyszczone. Wyczyszczony zostanie także silnik, a lakier odświeżony. Nie ma możliwości, by nikt nie zainteresował się naszym samochodem. Wnętrze będzie wyczyszczone gruntownie i profesjonalnie, zakończone specjalnym, zabezpieczającym woskiem. Cały proces jest wykonywany przy użyciu środków najwyższej jakości, stworzonych specjalnie z myślą o kosmetyce samochodowej. Nieważna jest tkanina, jaką mamy na tapicerce.

Szybko, łatwo i skutecznie

W szybki i łatwy sposób wyczyścimy ją, pozbywając się brzydkich elementów, zanieczyszczonych wieloletnim użytkowaniem. Usługi przygotowania auta do sprzedaży umożliwiają nam świeży wygląd samochodu, odświeżony lakier, usunięcie rys i zmatowień, podwyższenie wartości naszego samochodu oraz łatwiejszą sprzedaż. Dzięki niepowtarzalnemu blaskowi, jaki uzyskamy po wykonaniu usługi, liczba kupców zainteresowanych naszym samochodem zwiększy się, a my sami będziemy mogli szybko pozbyć się zalegającego auta. Nie ma lepszego sposobu, który pomógłby sprzedać auto szybciej. Usługa czyszczenia zrobi to najlepiej.

Porady jak sprzedać samochód, udzielił Marcin z ultimatecars.pl.

Komentarze

Moto
Ciekawy wpis, obejmuje dość standardowe czynności - ale na pewno komuś te informacje się przydadzą :)
https://www.myjniamotoclean.pl/
Konrad
Niestety polskie realia nie każdemu pozwalają na zakup nowego samochodu z salonu, dlatego warto rozglądać się za używanymi autami w dobrym stanie technicznym i w przystępnej cenie.
Infocar
Poproszenie o opinię rzeczoznawcy samochodowego to właściwa decyzja, gdy chcemy kupić auto używane, a nie znamy się za bardzo w tym temacie. Oczywiście za swoją usługę rzeczoznawca pobierze opłatę, ale na pewno będzie ona niższa, niż ewentualne przyszłe naprawy spowodowane zakupem samochodu z wadami czy usterkami.