Fotografia dziecięca - pomysł na własny biznes

Warsztaty fotografiiMasz lustrzankę z podstawowym obiektywem i marzysz, by stworzyć własną markę fotograficzną?

Nie ma nic bardziej prostszego. Jakość zdjęć zależy nie od wartości sprzętu, a Twoich umiejętności. A tego możesz się nauczyć.

Podstawy fotografii

Mamie rozkosznego bobasa - czyli Twojej potencjalnej klientce - jest wszystko jedno, ile zapłaciłaś za aparat i jaką ogniskową ma Twój obiektyw. Dla niej ważne jest, by dziecko, które przyniosła do Ciebie na sesję, wyszło na zdjęciach przepięknie. Pamiętaj, że zadowolona z usługi mama będzie chciała pochwalić się ładną fotografią przed swoimi koleżankami. A to przecież są Twoje kolejne ewentualne klientki.

Nauka o sztuce fotografowania

Na dziecięcą sesję fotograficzną musisz mieć pomysł. Zanim więc przystąpisz do realizacji zlecenia i weźmiesz do ręki aparat, przemyśl wszystkie elementy dekoracji, tło, kompozycję. Zastanów się, w jakim stylu zostaną wykonane zdjęcia, jak ucharakteryzujesz młodego modela i jakie atrybuty do tego wykorzystasz. Możliwe, że będziesz potrzebowała drobnych elementów wystroju: kosza, koca, zabawek, ręczników. Zapytaj rodziców dziecka, czy również będą chcieli wziąć udział w sesji, bo możliwe, że będziesz potrzebować więcej atrybutów i dekoracji. Skomplikowane? Pewnie! Początki zawsze są najtrudniejsze. Pamiętaj jednak, że każdy fotograf kiedyś zaczynał. A z czasem zdobył doświadczenie i wiedzę.

Warsztaty fotografii

O ile doświadczenie przychodzi w trakcie realizacji zleceń, o tyle zdobycie wiedzy można - i należy - przyspieszyć. Zwłaszcza jeśli chcesz jak najszybciej zacząć zarabiać na zdjęciach. Wybierz się na warsztaty fotografii dziecięcej. Po pierwsze, poznasz na nich podstawy fotografii: nauczysz się wykorzystywać kolor, światło sztuczne i zastane, dowiesz się jak działa Twój aparat i jakie gadżety można wykorzystać w sesji zdjęciowej. Po drugie, będziesz miała szansę popracować z modelem pod okiem doświadczonego fotografa-mentora. W praktyce wykorzystasz zdobytą wiedzę. Po trzecie, szkoła fotografii, do której udasz się na zajęcia, przeszkoli Cię pod kątem pracy w programie do obróbki zdjęć. I na koniec najważniejsze: warsztaty fotografii dostarczą Ci wiedzy na temat marketingu. Dowiesz się więc, w jaki sposób najskuteczniej rozwiniesz swój biznes.

Ocena: 5.0

Komentarze