Firma

CEIDG - Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

Wniosek CEIDG-1CEIDG - Centralna Ewidencja i Informacji o Działalności Gospodarczej

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga nie tylko pomysłu na biznes i jego kalkulacji finansowej, ale także dopełnienia formalności administracyjnych. Każda firma musi zostać zarejestrowana, by mogła działać legalnie.

Więcej…

   

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - dla kogo, zalety i wady

Ryczałt ewidencjonowanyRyczałt ewidencjonowany - kto może wybrać tę formę opodatkowania?

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest obecnie jedną z najprostszych form opodatkowania w przypadku podatku dochodowego od osób fizycznych. Z opodatkowania w formie ryczałtu mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i również spółki cywilne lub spółki jawne osób fizycznych.

Więcej…

   

Jakie korzyści otrzymuje właściciel firmy korzystający z leasingu?

LeasingJesteś przedsiębiorcą, któremu zależy na rozwoju swojej firmy? Nie posiadasz odpowiedniego budżetu, aby zrobić krok naprzód? Nie martw się - pomożemy Ci! U nas skorzystasz z usług na korzystnych warunkach!

Więcej…

   

Jakie podatki obowiązują jeśli użytkujesz mieszkania na firmę

Firma w mieszkaniuProwadzenie działalności gospodarczej we własnym mieszkaniu, choć wydaje się bardzo logicznym i sensowym pod względem kosztowym rozwiązaniem to jednak dla wielu początkujących przedsiębiorców jest źródłem wielu niejasności i wynikających tego powodu problemów. Jak to zatem dokładnie wygląda, gdy prowadzi się lokal usługowy we własnym mieszkaniu?

Więcej…