Darmowe programy do fakturowania

Programy do fakturowaniaFirma aby w pełni rozwinąć skrzydła potrzebuje w dzisiejszych czasach odpowiedniego oprogramowania, właściwie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność w sektorze handlowo-usługowym potrzebuje obecnie narzędzia, które umożliwi mu szybkie, proste, nieskomplikowane i zautomatyzowane wystawianie faktur VAT.

Jeśli twoja firma to jednoosobowa działalność lub mała kilkuosobowa firma, to nie musisz wcale wydawać majątku na specjalistyczne oprogramowanie komercyjne.

Z całą pewnością powinny wystarczyć Ci najpopularniejsze i darmowe programy do fakturowania, które chcę przedstawić Ci poniżej. Wszelkie oprogramowanie oczywiście jest legalne i sprawdzone w działaniu, zarazem warte wypróbowania.

Invoicer

Darmowy program do fakturowania głównie dla małych firm, które nie prowadzą gospodarki magazynowej. Umożliwia nam wystawianie faktur VAT, faktur zaliczkowych, WNT, WDT i definiowanie faktur cyklicznych. Plusem programu jest opcja stworzenia bazy kontrahentów oraz towarów i usług.

Faktura 1!

Prosty i łatwy w obsłudze program do wystawiania faktur VAT, korygujących i pro forma. Dla wymagających użytkowników producent oferuje rozbudowane wersje odpłatne, które poszerzą zakres darmowej wersji podstawowej.

Fakturka

Polski darmowy program do fakturowania dla małej firmy. Umożliwia podstawowe funkcje jak drukowanie samodzielnie zaprojektowanych faktur, liczy faktury od cen brutto lub netto, pozwala na prowadzenie kartoteki kontrahentów i towarów itp.

Mega Fakturka

Bezpłatny program do wystawiania faktur VAT, korekt faktur VAT i faktur pro forma, umożliwia także definiowanie przelewów, między innymi do US i ZUS. Co więcej do dyspozycji mamy kartotekę kontrahentów i towarów, bez limitów co do ilości zapisywanych w niej pozycji. Program umożliwia wydruki rejestru sprzedaży, zestawień sprzedaży i nadruk adresu na koperty.

VATowiec

Darmowy program księgowy dla małych firm oferuje ewidencję VAT, zakupów, sprzedaży, środki trwałe, ewidencję stanów magazynowych oraz pełną rachunkowość i obsługę systemu naliczania płac.

FIT Faktura

Darmowy i rozbudowany program do fakturowania, który umożliwia wystawianie faktur VAT, pro forma, korygujących, paragonów, zamówień. Oprogramowanie oferuje wiele funkcji związanych z rabatami, upustami, a także możliwość tworzenia kartotek kontrahentów (informacje o kontrahencie, zarządzanie korespondencją, typ i rodzaj usługi, osoba prowadząca) oraz towarów i usług. Program posiada również ciekawą opcję drukowania kodów kreskowych produktów, określania ich dokładnego położenia w magazynie, a także tworzenia etykiet i cenników. Co ciekawe FIT Faktura generuje również pełne zestawienia i raporty dotyczące sprzedaży, zakupów, obrotów oraz ewidencji VAT. Także znajdziemy w nim wiele przydatnych funkcji.

Jeśli chcesz któryś wypróbować musisz go pobrać z oficjalnej strony producenta lub możesz też je wszystkie ściągnąć np. z serwisu pliki.pl, który poza wymienionymi wyżej posiada także inne mniej popularne programy w swoich zasobach.

Źródła:

Ocena: 5.0

Komentarze