Blog

Cykl koniunkturalny i okresy stagnacyjne w Polsce

Cykl koniunkturalnyRozważania na temat cyklu koniunkturalnego oraz okresów stagnacyjnych w Polsce po 90 roku należy zacząć od wyjaśnienie zjawiska cyklu koniunkturalnego oraz okresu stagnacyjnego. A mianowicie cykl koniunkturalny jest to nic innego jak zjawisko występowania w gospodarce wahań koniunktury - w okresach na przełomie kilku lat, przytrzymujący się długookresowej tendencji wzrostu gospodarczego. Najczęściej do zbadania cyklu koniunkturalnego i jego wahań wykorzystuje się mierniki takie jak: dynamika PKB, poziom zatrudnienia, zmiany wielkości eksportu i importu czy dochody i wydatki ludności.

Więcej…

   

Kiedy lepiej współpracować z firmą sprzątającą niż zatrudniać sprzątaczkę?

Firma sprzątającaW Polsce coraz bardziej popularny jest trend, zgodnie z którym na etat nie zatrudnia się już sprzątaczki, ale na jej miejsce podejmuje się współpracę z profesjonalną firmą sprzątającą.

Więcej…

   

Różnice kulturowe w biznesie

Różnice kulturowe w biznesieWspółczesny marketing czerpie inspirację z kultur całego świata. Dzieje się tak, dzięki dostępowi do różnorodnych narzędzi internetowych, które łączą ludzi nawet z najodleglejszych zakątków globu.

Więcej…

   

Najbogatsi Polacy - czym się zajmują?

Bogaci PolacyKażdego roku magazyn Forbes publikuje listę najbogatszych Polaków. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak zaczynali dzisiejsi milionerzy? Ciekawi was czym się aktualnie zajmują? Przeczytajcie dzisiejszy artykuł, a być może będzie on inspiracją i natchnieniem do zbudowania własnej firmy, która w przyszłości przyniesie miliony złotych na koncie. Dziś przyjrzymy się sylwetkom dziesięciu najzamożniejszych ludzi w Polsce w 2017 roku.

Więcej…