3 ciekawe możliwości inwestycyjne

3 ciekawe inwestycjePieniądze powinno się inwestować, aby mogły na siebie pracować i nie tracić na wartości. Gdy liczymy na wysoki zysk, warto zwrócić się ku nowym obszarom inwestycyjnym. Oto kilka propozycji.

1. Konie wyścigowe - szybka droga do sukcesu

Na wyścigach można się szybko wzbogacić, jak też stracić cały majątek. Mowa jednak nie o hazardzie, a zainwestowaniu wolnych środków w konia, który dla nas będzie wygrywać kolejne biegi. Koszt wejścia w ten biznes to minimum 20 tys. dolarów, ale najlepsze konie osiągają na aukcjach ceny nieraz przekraczające milion dolarów. Jednak potencjalne zyski przeważają nad wydatkami. Wygrane w wyścigach, gdy inwestujemy w USA, oscylują w granicach co najmniej 25 tys. dolarów w przypadku gonitw o znaczącej renomie, do ponad 600 tys. w przypadku prestiżowych eventów, takich jak Kentucky Derby. Koszty utrzymania konia i jego regularnych treningów nie przekraczają 40 tys. dolarów rocznie.

2. Samochody kolekcjonerskie - wysoka stawka

   Warto też pomyśleć o kolekcjonerstwie. Nie koniecznie o znaczkach lub płytach, ale np. o klasycznych samochodach. Okazuje się bowiem, że to całkiem prężny i wartościowy rynek. Eksperci brytyjskiej firmy doradztwa inwestycyjnego Coutts opracowali raport, z którego wynika, że wartość samochodowego rynku kolekcjonerskiego wzrosła w latach 2005-2014 o ponad 257 proc.! Kwota wejścia (w przypadku bardziej popularnych marek aut z lat 60., 70. i nawet 80. XX wieku) to raptem kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Są oczywiście też rodzynki - Ferrari 250 GTO z lat 60. XX wieku to wydatek rzędu co najmniej 40 mln dolarów. Inwestowanie w old- i youngtimery oferuje kilka domów inwestycyjnych w naszym kraju.

    3. Apartamenty na sprzedaż - Warszawa i jej nowe oblicze inwestycyjne

     Trafioną inwestycją z kategorii inwestycji luksusowych może też być apartament zlokalizowany w samym centrum metropolii, ale zarazem odcięty od miejskiego zgiełku. Ekskluzywne drapacze chmur zaczęły pojawiać się na warszawskim horyzoncie, co otwiera nowe możliwości efektywnego lokowania kapitału.

     • Położony tuż obok zacisznego śródmiejskiego placu Grzybowskiego 44-piętrowy Cosmopolitan Twarda 2/4 oraz niemal sąsiadujący z ruchliwym Dworcem Centralnym, wciąż znajdujący się w budowie wieżowiec Złota 44 wyznaczają obecnie granice inwestycji w nieruchomości najwyższej klasy.

     W przypadku Cosmopolitan - ul. Twarda 2/4 mowa bowiem o projekcie geniusza modernizmu, Helmuta Jahna - z całkowicie przeszkloną elewacją i wysokimi na całe kondygnacje, otwieranymi oknami. Znajduje się tam także taras wypoczynkowy, prywatne centrum fitness. Do wykończenia apartamentów użyto materiałów najwyższej jakości. AGD i zabudowa topowych marek, jak też inteligentny system zarządzania instalacjami w apartamencie dopełnia obrazu inwestycji.

     Ocena: 5.0

     Komentarze